Leave Your Message
01020304050607
010203040506070809101112131415161718

Производител и продавач на дрва

ROCМеѓународен

Насловна Светска група е најголемиот производител и извозник на иверица и сродни производи во Кина, кој е основан во 1993 година со 6 подружници. Сега уживаме во 73 производни линии на филмска иверица и фенси иверица.

Нашата продуктивност на сите видови иверица е 220.000 m3 и 1.000.000 m3 за филмска иверица секоја година.

Гледај Повеќе
65a490dlzn
65a4917gqe

8000+

Контејнери извоз до датум
65a4917lix

Набавка

Глобалниот пазар на Обединетите нации
65a4917fh8

28

Години на искуство
65a491733p

38

Земји во кои сме извезувале

Ние сме ширум светот

Како водечки производител и продавач на иверица, MDF, OSB и LVL, ние сме посветени да бидеме во првите редови на технологијата и квалитетот. континуирано подобрување на сите области на нашата дрвена плоча. Нашето стабилно снабдување ви помага да стекнете силна позиција на меѓународниот пазар и обезбедува долгорочен раст.
65a491bbbk
OSB 18mm - ROCPLEX 3/4 OSB плоча (Ориентирана плоча) OSB1 , OSB2, OSB3, OSB4 OSB 18mm - ROCPLEX 3/4 OSB плоча (Ориентирана плоча) OSB1 , OSB2, OSB3, OSB4
03

OSB 18mm - ROCPLEX 3/4 OSB плоча (Ориентирана плоча) OSB1 , OSB2, OSB3, OSB4

2021-08-04
OSB 18mm - ROCPLEX 3/4 OSB Board (Ориентирана плочка) OSB1 , OSB2, OSB3, OSB4, Кина Добавувач на OSB плочи и панели ROCPLEX 18mm OSB производите се направени од дрво со мал дијаметар, разредена граѓа и дрво, обработено како во дрвени чипови (обично долги 40-100 mm, ширина 5-20 mm и дебелина од 0,3-0,7 mm) преку специјална опрема, по отстранување на маслото, сушење и димензионирање, насочно поплочување, формирање на топла преса и други процеси направени од насочена структурална плоча . Неговите струготини од површинскиот слој се распоредени надолжно, а струготини на јадрото се распоредени хоризонтално. Овој вкрстен распоред ја реорганизира структурата на дрвената текстура, целосно го елиминира влијанието на внатрешниот стрес на дрвото врз обработката и го прави со извонредна леснотија на обработка и отпорност на влага. Бидејќи OSB има насочена структура внатре, нема зглобови, нема празнини и пукнатини, целокупната униформност е добра, а внатрешната цврстина на врзување е исклучително висока, така што и центарот и рабовите имаат супер способност за држење на ноктите што обичните плочи можат не се совпаѓа. 18мм OSB на ROCPLEX е кинеска висококвалитетна OSB плоча. Најдете евтина цена на OSB, OSB1, OSB2, OSB3, OSB4 и фабрика за производство на OSB или OSB панели и големопродажба во ROCPLEX
Прочитај повеќе
Гледај Повеќе

Услуга за агенти

Услуги на агенти за извори на ROCPLEX Сè уште се грижите за набавка на градежни материјали од Кина? Тогаш би било мудар избор вие да не одберете нас. Карактеризиран со еднократни услуги за набавки, ROCPLEX ви овозможува да добивате извори од Кина на неочекуван, но неверојатен начин.

Подолу се БЕНЕФИТИ во кои можете да уживате…
Канцеларија во странство
Одличен оддел за купување и оддел за контрола на квалитет, и секако, професионален продавач. Значи, ROCPLEX има доволно доверба да биде вашиот сигурен оддел за купување во странство. 25 години семеен бизнис со дрво ни овозможуваат да имаме доверба да завршиме добра работа во агентот за набавка на производи за градежни материјали.

 • 65a4926на6 познат кинески заштитен знак
 • 65a4926a1x ДОВЕРЛИВИ КВАЛИТЕТНИ ПРОИЗВОДИ НА ЈАНГСУ
 • 65a4926uty 3 ААА КОРПОРАТИВЕН КРЕДИТ

Што ниеДали

фабрика за дрво и глобална агенција за услуги

 • глобален агент rocplex
 • ИНДУСТРИСКА ПРОИЗВОДСТВО
 • СЕРВИС ЗА УВОЗ И ИЗВОЗ
 • СЕРВИС ЗА ОЕМ од иверица
 • СЕРВИС ЗА ИНСПЕКЦИЈА НА ИВЕРКА

НашиотБренд

водечки производство на дрвени градежни материјали

 • 65a492ajn2
 • 65a492aykp
 • 65a492bcuv
 • 65a492b9hk
 • 65a492bq2b
 • 65a492be7t
 • 65a492bdz4
 • 65a492bi5n
 • 65a492bb7x
 • 65a492b3gx